Zregeneruj swoje włosy z gamą Absolut Repair Lipidium od L’Oréal Professionnel

Absolut Repair Lipidium

Uwrażliwione i zniszczone włosy to dziś problem wielu z nas. Jeśli Twoim kosmykom brakuje witalności, stały się matowe i przesuszone, to należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację z linią produktów Absolut Repair Lipidium od L’Oréal Professionnel.

Absolut Repair Lipidium – profesjonalna pielęgnacja włosów uwrażliwionych

Nasze włosy każdego dnia są narażone na szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych. Koloryzacja, stylizacja czy warunki atmosferyczne to tylko niektóre z nich. Niestety wszystko to niekorzystnie wpływa na ich kondycję i wygląd. Kiedy stają się przesuszone, matowe i trudne do ułożenia, to prawdopodobnie mamy do czynienia z włosami uwrażliwionymi. Aby nie doprowadzić do powstania poważnych zniszczeń we włosach, powinniśmy zapewnić im profesjonalną pielęgnację z linią produktów Absolut Repair Lipidium od L’Oréal. Gama została wzbogacona o kompleks Lipidium, który działa na każdą część włókna włosa w zależności od poziomu ich uwrażliwienia.

Poznaj gamę produktów Absolut Repair Lipidium i odżyw swoje włosy

  • Szampon do włosów zniszczonych i osłabionych – szampon regenerujący wzmacnia nawet najbardziej zniszczone włosy, które natychmiast stają się odbudowane i wzmocnione od wewnątrz. Produkt zapewnia dodatkową ochronę włókna włosa przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Odżywka do włosów Absolut Repair Lipidium – regenerująca odżywka sprawia, że włosy stają się odżywione, miękkie w dotyku, a także łatwiejsze w modelowaniu i rozczesywaniu.
  • Regenerująca maska do włosów – maska wzmacnia i odbudowuje osłabione włosy, pozostawia je miękkie i pełne blasku.
  • Serum do włosów – serum odżywcze sprawia, że włosy uwrażliwione natychmiast będą bardziej elastyczne i miękkie w dotyku. Jego formuła nie jest tłusta, dzięki czemu nie obciąża fryzury.
  • Krem termiczny Absolut Repair Lipidium – produkt odbudowuje uszkodzone włókno włosa oraz zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą, np. podczas suszenia włosów.

Profesjonalna kuracja Absolut Repair Lipidium w salonie fryzjerskim

Produkty takie jak: profesjonalna kuracja Power Repair czy Ampułka Primer Repair Lipidium używane są podczas zabiegów regenerujących włosy w salonach L’Oréal Professionnel.

Jak zapobiegać uszkodzeniom włosów?

Znane powiedzenie “lepiej zapobiegać niż leczyć” sprawdza się także w przypadku naszych kosmyków. Zapobieganie uszkodzeniom włosów powinno skupiać się na ich ochronie i pielęgnacji.

  • Ochrona przed wysoką temperaturą

Urządzenia typu: suszarka, prostownica czy lokówka potrafią bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia włosów. Najlepiej byłoby ograniczyć ich używanie do minimum, ale wiadomo, że czasem po prostu trudno się bez nich obejść. Podstawą jest wówczas stosowanie produktów termoochronnych.

  • Ochrona przed działaniem słońca

Bardzo często zapominamy, że włosy podobnie jak nasza skóra potrzebują ochrony przeciwsłonecznej. Należy pamiętać o stosowaniu produktów (szampony, odżywki, maski), które zawierają filtr UV.

  • Codzienne dbanie o włosy

Wiele krzywdy naszym włosom możemy niestety wyrządzić sobie sami. Pamiętajmy, aby zawsze traktować je bardzo delikatnie. Stosujmy odpowiednie dla naszego rodzaju włosów szampony, odżywki i maski. Zamiast samodzielnej koloryzacji w domu, wybierajmy profesjonalne farbowanie w salonie (profesjonalnie przeprowadzone jest dużo bardziej bezpieczne). Unikajmy tarcia mokrych włosów w ręczniku, a także intensywnego rozczesywania ich szczotką (zdecydowanie lepszy będzie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami).