Zlew kuchenny – na jaki materiał się zdecydować?

Każdy, kto zbudował lub wyremontował kuchnię, wie, jak wiele decyzji należy podjąć w bardzo krótkim czasie. Warto więc dowiedzieć się o dostępnych opcjach, co zdecydowanie pomoże nam wybrać odpowiedni zlewozmywak kuchenny.

Szczególnie istotna jest kwestia wykonania i materiału, ponieważ nie we wszystkich kuchniach taki sam model sprawdzi się równie dobrze.

Zlewozmywaki ze stali szlachetnej

Najpopularniejszym wyborem wśród klientów są zlewozmywaki stalowe – informują sprzedawcy Topsanit. Te wykonane ze stali szlachetnej są odporne na wysokie temperatury, uciążliwe zabrudzenia i są dostępne w różnych typach, stylach i rozmiarach. Nie ma więc większych problemów w tym, by dopasować je do różnych wykończeni zastosowanych w kuchni i będą dobrze wyglądać zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Wadą zlewozmywaków stalowych może być ich skłonność do zarysowań, jednak w wielu przypadkach trzeba się naprawdę natrudzić, aby pozostawić na nich rysę. Niektórym osobom przeszkadza również hałas – odkładanie naczyń czy ich mycie może być rzeczywiście dość głośne, aczkolwiek można ten problem zniwelować stosując wkładki dźwiękochłonne lub najprostsze plastikowe podkładki.

Ceny zlewozmywaków stalowych są bardzo korzystne i nawet za ogromny, głęboki, dwukomorowy zlew przyjdzie nam zapłacić mniej niż 300 zł. Jest to przyzwoita opcja dla wszystkich tych, którzy lubią klasyczne rozwiązania lub mają napięty budżet.

Sprawdź oferty zlewów stalowych Topsanit -> http://www.topsanit.pl/pl/c/Zlewozmywaki-stalowe/59

Zlewozmywaki z granitu

Zlewozmywaki granitowe stają się coraz popularniejsze, czemu nie można się dziwić – są piękne, niezwykle wytrzymałe, łatwo utrzymać je w czystości. Nie sposób zrobić w nich nawet najmniejszą rysę, więc w tym względzie na pewno pokonują zlewozmywaki stalowe.  Dostępne są w różnych neutralnych odcieniach, chociaż najczęściej wybierane są ciemniejsze barwy – szarości, brązy i czerń, ponieważ najlepiej maskują jakiekolwiek zanieczyszczenia i tak naprawdę nie wymagają od nas żadnej uwagi.

Ceny zlewozmywaków granitowych zaczynają się od ok. 400 zł, a można nabyć nawet i takie za kilka tysięcy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z uwagi na trwałość materiału, zlew posłuży nam wiele, wiele lat.

Zlewy ceramiczne

Wyprodukowane z gliny wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze, zlewozmywaki ceramiczne są wysoce odporne na zarysowania, plamki i odpryski. Ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i nie wymaga od nas stosowania specjalistycznych środków chemicznych. Ich plusem jest także specyficzny wygląd, który wpasuje się w styl tradycyjnej, jednak nie staroświeckiej kuchni. Choć zlewozmywaki ceramiczne są mniej trwałe niż z te wykonane z granitu, to i tak lepiej radzą sobie z zarysowaniami niż ich stalowe odpowiedniki. Dodatkowo nie ma przy nich problemu z hałasem podczas zmywania.

W kwestii cenowej zlewozmywaki ceramiczne znajdują się na środku skali. Porządny, duży i głęboki zlew to koszt ok. 500 zł.