Zalety blaszaków – kiedy warto postawić garaż blaszany?

blaszaki

Główną funkcją garażu jest ochrona auta przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jednym z tańszych rozwiązań jest garaż blaszany, jednak wiele osób zastanawia się, czy jest on funkcjonalny i trwały, a także czy będzie dobrze wyglądał na posesji. Jak się okazuje, współczesne blaszaki nie tylko zaskakują solidnym wykonaniem i funkcjonalnością, ale także całkiem przyjemną stylistyką.

Blaszak w wersji podstawowej

Na początku warto wyjaśnić, że na rynku dostępne są różne wersje garaży z blachy: standardowe oraz wykonywane w bardziej zaawansowanej technologii i na zamówienie.

Garaż blaszany standardowy można kupić od ręki. Ma on prostą konstrukcję wykonaną najczęściej z blachy ocynkowanej, a poszczególne gotowe modele różnią się zwykle rodzajem bramy (uchylna lub dwuskrzydłowa), dachem (np. prosty lub dwuspadowy) oraz ewentualnie kolorem. Tego rodzaju garaż, choć nie zachwyca wyszukaną bryłą, z pewnością ma wiele zalet:

  • Można go szybko kupić i łatwo zamontować na posesji
  • Jest tani
  • Zapewnia autu podstawową ochronę przed czynnikami amosferycznymi

Najprostsze garaże często stawiane są na placach budowy, ponieważ stanowią świetne zabezpieczenie sprzętu prze opadami oraz złodziejami i można je tak samo szybko zamontować jak i rozmontować.

Garaż blaszany dla wymagających

O wiele więcej korzyści oferują garaże blaszane z wyższej półki, które dzisiaj producenci proponują w przeróżnych wariantach. Przede wszystkim już same projekty tych garaży wyróżnia atrakcyjna estetyka. Coraz częściej wykonuje się je np. z blachy drewnopodobnej lub w technologii pozwalającej otynkować garaż tak jak obiekt murowany, co daje bardzo dobry efekt wizualny. Co więcej, garaże w wersji premium mogą być ocieplone, a ich konstrukcja wzmocniona tak, że obiekty te bez problemu wytrzymują nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Dzięki temu za wciąż atrakcyjną cenę można otrzymać niezwykle solidny garaż, który zapewni autu pełną, a nie tylko podstawową ochronę, a przy okazji będzie świetnie wyglądał na posesji.

Wybór rodzaju garażu powinien być zawsze poprzedzony analizą potrzeb. Warto jednak pamiętać, że blaszak może dzisiaj skutecznie zastąpić dużo droższy garaż murowany czy drewniany. Ważny jest jednak wybór dobrego producenta takich konstrukcji. Omawiane wyżej różne warianty blaszaków oferuje np. firma CGT, która specjalizuje się w realizowaniu zamówień nietypowych i potrafi spełnić niemal każde życzenie klienta.