W jaki sposób można kupić bilety do teatru?

W jaki sposób można kupić bilety do teatru?

W dzisiejszych czasach wyjścia do teatru z rodziną czy z przyjaciółmi stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze nie tak dawno, Polacy zdecydowanie woleli spędzać swój wolny czas przed telewizorem, ewentualnie wybrać się na jakiś film do kina. A przecież oglądanie na żywo sztuki teatralnej to zupełnie inne i w wielu aspektach dużo ciekawsze doświadczenie. Repertuary teatrów w całej Polsce są dostosowane do gustów różnego rodzaju widza, więc z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Wystarczy tylko przejrzeć w Internecie recenzje poszczególnych spektakli oraz kupić bilety!

Dlaczego nie chodziliśmy do teatru?

Cały czas duża liczba osób uważa, że wyjście do teatru jest bardzo dużym wydatkiem. Część z nich nie chodzi do teatru dlatego, że kojarzy im się z nudą. To jednak tylko mity, które powtarzamy tylko dlatego, że nie mamy zbyt wielu związanych z teatrem doświadczeń. Współczesne społeczeństwo jest bardzo wygodne i lubi mieć wszystko na wyciągnięcie ręki. Do teatru nie wypada się spóźnić, w teatrze nie zjemy popcornu, a przed wejściem na widownie musimy wyłączyć telefon. Dodatkowo, na co bardziej oblegane sztuki trzeba kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem.

Na pewno większość z nas wspomina szkolne wyjścia do teatru. Spektakle były wtedy wybierane przez nauczycielkę i przeważnie były związane z obowiązującym planem nauczania. Dużo osób zniechęciło się w ten sposób do teatru. Pamiętajmy jednak, że teraz jesteśmy dorosłymi ludźmi i sami możemy wybrać repertuar. Wystarczy wejść np. na stronę agencji artystycznej WojArt, która specjalizuje się w spektaklach komediowych, i wybrać spektakl, który będzie idealnie pasował do naszych indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto chodzić do teatru?

Wyjście do teatru to niezapomniane doświadczenie. Oglądanie aktorów na żywo to coś zupełnie innego niż oglądanie ich na ekranie w kinie lub w domu, w telewizorze. Na scenie nie można wykonać dubli, a jeśli coś pójdzie nie tak lub aktor zapomni tekst, to musi z tego potrafić wybrnąć. Oczywiście nie chodzi o to, żeby wyłapywać błędy aktorów. Samo oglądanie pracy profesjonalistów jest pouczające, mamy także możliwość przekonać się, jak trudny jest to zawód. Możemy także doświadczyć interakcji pomiędzy aktorami a widzami. W kinie odtwórca roli nie spojrzy nam prosto w oczy, a w teatrze tak. Tak samo jak w kinie można wybierać przedstawienia z różnych gatunków. Jeśli nie lubimy dramatów, warto wybrać się na komedię, która wyciśnie z naszych oczu łzy śmiechu. Dzięki teatrowi rozwija się w nas wyobraźnia. 

Gdzie kupić bilety do teatru?

Jeszcze do niedawna bilety na spektakl można było kupić jedynie w kasie teatru, przeważnie w dzień przedstawienia. Niestety stanie w kolejce nie zawsze gwarantowało wejście na widownię. Na szczęście teraz bilety do teatru można także kupić przez Internet. Agencja Artystyczna „WojArt” uruchomiła na swojej stronie internetowej możliwość zakupu biletów online. Wystarczy, że przejrzymy aktualny repertuar i wybierzemy interesujący nas spektakl. Możemy wybrać także miejsca, na których będziemy siedzieć, a za wszystko zapłacimy bez wychodzenia z domu. Bilety otrzymamy mailem, do wydrukowania w domu. A dla osób które wolą tradycyjny sposób jest możliwość odbioru biletów w wyznaczonym do tego punkcie, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. 

Możliwość zakupu biletu do teatru przez Internet oszczędza nasz cenny czas. Oprócz tego pozwala także na wygodne wybranie pasującego nam terminu. Taka forma kupowania biletów jest znacznie szybsza i łatwiejsza, nie trzeba nawet wychodzić z domu.