Ubranka dla dzieci

bezpieczeństwo dzieci

Młode mamy, wybierając ubranka dla swoich dzieci, często kierują się panującą modą, kolorystyką i własnym gustem. Kobiety, które wychowały już potomstwo wiedzą, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Czym jeszcze sugerować się kupując odzież dla malucha?

Rozmiar

 

Nie bez znaczenia pozostaje rozmiar ciuszków. Zbyt duże będą krępowały ruchy dziecka i sprawiały, że „zgubi” się ono w ubranku. Z za dużej kurteczki pociecha szybko wyciągnie rączki, co sprawi, że w zimie szybko zmarzną. Zbyt małe ubrania mogą natomiast sprawić, że dziecko nie będzie czuło się komfortowo. Ograniczy też ruchy malucha i wywoła u niego niepokój. Ubranka na lato należy dobierać dokładnie do rozmiaru dziecka. Te zimowe, mogą być odrobinę większe, ze względu na częste ubieranie malucha „na cebulkę”.

Pora roku

 

Dobieranie ciuszków do panującej pory roku wydaje się oczywiste. Jednak to, o czym warto pamiętać, to fakt, że gruba, zimowa kurtka nie zawsze sprawdzi się najlepiej. Kiedy na polu panuje mróz, nie można zapomnieć o ocieplaczu lub kurteczce, jednak nawet w zimie bywają dni, kiedy temperatura skacze. Dobrze więc ubierać dziecko w kilka warstw. Zamiast grubej, zimowej kurtki wybierz 2 ciepłe bluzy – w przypadku cieplejszego dnia jedną zawsze możesz ściągnąć. Przegrzanie dziecka jest równie niebezpieczne co doprowadzenie do jego zmarznięcia.

Tylko naturalne materiały

 

Jeśli dopasujemy ubranko do pory roku, ale będzie ono wykonane ze złego materiału, nie będzie spełniało swojej funkcji. Elastyczna odzież, wykonana ze sztucznych tworzyw doprowadza często do pocenia się dzieci, nawet jeśli na koszulce napisane było, że idealnie nadaje się na lato. Każda mama powinna wybierać dla swojej pociechy ciuszki z naturalnych materiałów – bawełny i lnu. Są to tekstylia przyjazne dla skóry, miękkie, nie powodują alergii i przepuszczają powietrze. Warto również zainwestować w odzież, która farbowana jest naturalnymi barwnikami, zmniejszają one ryzyko podrażnień delikatnej dziecięcej skóry.

Bezpieczeństwo

 

Kolorowe cekiny, odstające elementy, wstążeczki czy plastikowe dodatki nadają dziecięcym ubrankom słodkości. Jednak nie są one bezpieczne dla naszej pociechy. Zwłaszcza niemowlaki łapią do rączek wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Najczęściej wszystkie te rzeczy lądują w ich buzi. Zatem w trakcie pierwszych kilku lat życia dziecka nie warto kupować ubranek z dodatkami, które mogą stanowić zagrożenie połknięcia.

jak dbać o zdrowie niemowlaka