Top 5 prezentów na Dzień Nauczyciela

dzień nauczyciela

Pierwsze miesiące w szkole mijają w zastraszającym tempie. Niedawno dzieci po raz pierwszy wyruszyły do sal lekcyjnych, a już niedługo czeka je kolejna poważna uroczystość – Dzień Edukacji Narodowej, znany zdecydowanie lepiej jako Dzień Nauczyciela. To nie tylko czas szkolnych akademii i odpoczynku od codziennych obowiązków. 14 października to także wyjątkowa okazja, aby docenić ulubionych pedagogów i podarować im coś szczególnego. Oczywiście obowiązek wyboru właściwego podarunku zwykle spada na rodziców uczniów i wcale nie jest łatwy. Idealny prezent na Dzień Nauczyciela nie powinien być zbyt drogi, z drugiej strony – musi stać się pamiątką, która będzie przypominała belfrowi o jego ulubieńcach. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, aby zamienić to święto w niezapomnianą uroczystość.

1. Fotoksiążka

Książka to podstawowy atrybut każdego nauczyciela. Każdy z nich z pewnością ma w domu pokaźną bibliotekę, jednak mało który może pochwalić się posiadaniem książki stworzonej z myślą o nim. Idealnym prezentem na Dzień Nauczyciela będzie fotoksiążka. Aby ją stworzyć, będziemy potrzebowali wspólnych zdjęć, ciekawych i śmiesznych tekstów oraz sporej dozy pomysłowości i fantazji. Tylko od nas zależeć będzie, jaką formę przybierze. Pamiętajmy o tym, że to radosne święto – nie musimy być śmiertelnie poważni. Warto wykorzystać anekdoty i dowcipy. W tym dniu to obdarowywany nauczyciel powinien czuć się szczególnie. Wbrew pozorom zaprojektowanie i wydrukowanie takiej książki nie jest wcale trudne, pracochłonne i drogie. Bez problemu poradzi sobie z tym każdy użytkownik internetu.

2. Kubek na kawę

W ręce nauczyciela, obok dziennika zajęć, obowiązkowo znajduje się także kubek z kawą. Pomaga mu przetrwać długie godziny spędzone na poprawianiu klasówek uczniów i nawilża gardło wymęczone kolejnymi wykładami. Kubek nie musi być jednak nudny i sztampowy. Warto podarować szczególnemu nauczycielowi kubek z ciekawym nadrukiem. Wybierzmy zdjęcie klasowe albo indywidualne zdjęcia wszystkich uczniów. Dołączmy do nich napis, który będzie przypominał pedagogowi o ulubionych podopiecznych. To bardzo efektowny prezent, który wcale nie musi być drogi.

3. Artykuły papiernicze

Notatki, plany zajęć i biurokratyczne obowiązki – to codzienność każdego nauczyciela. Warto ją uatrakcyjnić pomysłowym i sympatycznym podarunkiem. Belfer na pewno ucieszy się ze stworzonych z myślą o nim artykułów papierniczych. Szczególnie przydatne okażą się notesy i zeszyty z nadrukowanymi zdjęciami i napisami.

4. Kronika szkolna

To niekoniecznie opasły tom, do którego trafiają sztampowe i nudne zapiski. Dzięki nowoczesnym technologiom kroniki szkolne mogą być atrakcyjne i niezwykle ciekawe. Wystarczy że poświęcimy chwilę na ich zaprojektowanie, a druk powierzymy specjalistom. Tego typu księga będzie prezentować się fantastycznie na półce i z pewnością po latach przypomni pedagogowi o wspaniałych ludziach, których poznał w trakcie swojej pracy.

5. Kalendarz i zestaw długopisów

Kartkówki, klasówki, wywiadówki – dat do zapamiętania jest naprawdę sporo. Pomóżmy ulubionemu nauczycielowi nie zapomnieć o żadnej z nich. Wybierzmy elegancki kalendarz, w którym zmieszczą się wszystkie konieczne zapiski. Do prezentu dodajmy także elegancki komplet długopisów.

www.cewe.pl
Artykuł został przygotowany przez firmę CEWE, dostawcę albumu CEWE FOTOKSIĄŻKA.