Systemowa kasa fiskalna – w jakim sklepie sprawdzi się takie urządzenie?

systemowa kasa fiskalna

Sprzedaż towarów i usług na rzecz klientów indywidualnych w większości sytuacji oznacza konieczność zainstalowania kasy fiskalnej. Wybór rozwiązań technologicznych jest wyjątkowo szeroki, a jedna z opcji to urządzenie systemowe. W jakim sklepie sprawdzi się kasa tego typu i jakie funkcje oraz parametry zaoferuje swojemu właścicielowi?

Systemowa kasa rejestrująca to urządzenie fiskalne z najwyższej półki. Często oferuje zaprogramowanie kilkudziesięciu tysięcy pozycji w bazie towarowej, posiada wiele interfejsów komunikacyjnych i dużą liczbę klawiszy funkcyjnych. Można stwierdzić, że to technologia do zadań specjalnych, w związku z czym sprawdzi się najlepiej w sklepach oferujących rozbudowany asortyment i charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu.

Płynna komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi

Tym, co wyróżnia kasę systemową, jest obecność wielu różnorodnych interfejsów komunikacyjny. Dobrze to widać na przykładzie Posnet Neo XL EJ. Urządzenie zostało wyposażone zarówno w port Ethernet, umożliwiający wymianę danych online z komputerem lub terminalem komputerowym (bez konieczności przerywania pracy), jak i złącze USB oraz 4 wejścia RS-232.

Kasa systemowa umożliwia stworzenie kompleksowego stanowiska sprzedaży. Może równocześnie współpracować m.in. z czytnikiem kodów, wagą elektroniczną, terminalem do kart płatniczych, szufladą na pieniądze czy też drukarką zamówień – tłumaczy Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Kasa rejestrująca z olbrzymią bazą towarową

Kolejną zaletą omawianego tu typu kasy fiskalnej jest możliwość zaprogramowania gigantycznej bazy towarowej. Ponadto, wiele modeli pozwala na wybór wielkości miejsca na zdefiniowane produkty i usługi.

W Neo XL EJ do dyspozycji użytkownika może być 30 000 lub 60 000 PLU. Dzięki temu urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno w sklepach, które oferują rozbudowany asortyment, jak i w punktach handlowych stale poszerzających swoją ofertę – wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

Na podstawie kasy marki Posnet można wymienić także inne cechy kasy systemowej. Są to: elektroniczna kopia paragonów (w przypadku większości modeli), ponad 100 klawiszy funkcyjnych, długa rolka papieru termicznego (nawet do 100 m), obszerne ekrany (sprzedawcy i nabywcy), rozbudowane opcje zarządzania kasjerami oraz wydajny akumulator. Wszystkie wymienione elementy składają się na obraz rozwiązania technologicznego najnowszej generacji.

Aby poznać systemowe kasy fiskalne odwiedź stronę: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne,1/systemowe,1,4