Sprawdź, czy do twarzy Ci w blondzie – wypróbuj chłodny blond od Inoa Blond Resist!


Nie każda z nas powinna być blondynką. Dotyczy to pań, które decydują się na drastyczne zmiany w kolorze włosów bez uprzedniej konsultacji z fryzjerem, który posłuży dobrą radą. Prawda jest taka, że choć dzięki metodom rozjaśniania włosów praktycznie każda z pań może zmienić się z brunetki w blondynkę, to nie każdej kolor ten będzie pasował. Oczywiście przy wyborze farby należy uwzględnić kształt twarzy, kolor i oprawę oczu, a także typ naszej cery, co pozwoli dopasować ciepły lub chłodny odcień blondu. Jeśli osoba o ciepłym typie urody zmieni kolor włosów na chłodny blond, efekt nie będzie naturalny.

Komu jest do twarzy w blondzie?

Blond włosy pasują przede wszystkim do pań posiadających naturalny odcień blondu. Kolor farby warto wybierać w oparciu o typ urody, kolor oczu i ich oprawę, a także uwzględniając kontury twarzy. Kobiety posiadające jasną lub szarą cerę będą dobrze prezentowały się w beżowym blondzie. Jasny blond sprawdzi się u osób posiadających porcelanową skórę i jasną tęczówkę – zieloną lub niebieską. Platynowy blond doskonale harmonizuje z jasną karnacją, natomiast panie o ciepłym odcieniu karnacji mogą zdecydować się na odcienie miodowe, bursztynowe i truskawkowe. Ciemny blond wygląda dobrze u osób o ciemnej cerze lub w przypadku pań z włosami w kolorze jasnego brązu. Kolor ten bardzo dobrze podkreśla oliwkowa karnacja i zielona tęczówka oczu. Chłodny blond zarezerwowany jest dla pań o zimnym typie urody.

Chłodny blond marki Inoa

Farba do włosów Inoa Blond Resist to propozycja dla pań o chłodnym typie urody. Zimny odcień blondu podkreśli Twoje naturalne piękno. Koloryzacja włosów z Inoa to gwarancja uzyskania wymarzonego koloru i zachowania miękkich, błyszczących włosów. Dzięki koloryzacji Inoa nie musimy obawiać się niespodzianek w postaci żółtych, mało atrakcyjnych refleksów. Chłodny blond to forma trwałej koloryzacji bez amoniaku, a zawarte w farbie oleje zapewniają koloryzowanym włosom maksymalną ochronę. Oprócz uzyskania satysfakcjonującego rezultatu farba od Inoa nawilży nasze włosy i zapewni pielęgnację skóry głowy za sprawą obecnych w niej składników odżywczych.

Jak właściwie zadbać o kondycję farbowanych blond włosów?

Po rozjaśnieniu włosów lub ich koloryzacji na blond należy przyłożyć szczególną wagę do ich pielęgnacji i poddawać je nieinwazyjnym zabiegom stylizacyjnym. Takim włosom z pewnością bardzo przyda się zabieg olejowania, który zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników. Wybór odpowiedniego szamponu powinien uwzględnić jego skład, taki kosmetyk musi być delikatny i nie powinien zawierać silikonów. Po koloryzacji włosów blond możemy potrzebować kilku rodzajów odżywek, gdyż jedna z nich będzie służyła odżywieniu włosów, inna ich nawilżeniu, jeszcze inna – zapobiegnie wypadaniu włosów. Warto chociaż raz w tygodniu nałożyć na nasze włosy maskę w celu regeneracji i odżywienia włosów. Nie wolno nam zapomnieć również o dobrych praktykach w stylizacji włosów. Warto suszyć włosy na szczotce, unikać stosowania prostownicy, a jeśli nie jest to w pełni możliwe, to przynajmniej używać w tym celu kosmetyków termoochronnych. Rozczesując włosy, należy używać grzebienia lub szczotki z szeroko rozstawionymi zębami. Suche włosy w kolorze blond warto poddać działaniu płukanek z miodem i cytryną, płukanek z lipy, rumianku i chabru. Jeśli otoczymy nasze włosy troskliwą opieką, te z pewnością będą rosły zdrowe i piękne!