Sposoby na nawilżanie skóry

sposoby na nawilżenie

Sucha skóra to nie tylko problem natury estetycznej. Przesuszona, czy nawet odwodniona skóra jest bardziej podatna na pękanie i podrażnienia, które z kolei wiążą się z poważnym dyskomfortem i otwierają bakteriom i wirusom drogę do wnętrza ciała. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o utrzymanie właściwego stopnia nawilżenia skóry.

Wysychanie skóry jest wynikiem nadmiernego parowania wody z organizmu. Choć nasze ciała posiadają własne mechanizmy zatrzymujące wilgoć, są one bezustannie poddawane niszczącym czynnikom zewnętrznym, takim jak skrajne temperatury czy detergenty – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy SCAN-ANIDA. Dlatego tak ważna jest nasza świadoma pomoc w budowaniu ochronnej warstwy przed utratą nawilżenia.

Bezpieczne oczyszczanie twarzy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, skóra tworzy własną, naturalną warstwę lipidową, która utrudnia parowanie wody z ciała. Niestety, ten płaszcz ochronny jest bardzo delikatny i nietrudno go zniszczyć. Jak się okazuje, największym zagrożeniem dla warstwy lipidowej jest… mycie, będące przecież niezbędną podstawą codziennej higieny.

Czysta woda może naruszyć warstwę lipidową skóry, jednak największym niebezpieczeństwem są dla niej mydła i agresywne kosmetyki. Dlatego wybierając preparaty do mycia twarzy powinniśmy być bardzo ostrożni. Żele antybakteryjne z glinkami i ostre peelingi to gwarancja wysuszenia skóry. Natomiast dobrym, rozsądnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po łagodne kosmetyki z micelami.

Czym oczyszczać twarz

Głębokie, a jednocześnie delikatne oczyszczenie twojej skórze może zapewnić emulsja micelarna MEDISOFT. Kosmetyk ten nie tylko zapobiega wysuszaniu skóry chroniąc jej naturalną barierę ochronną, ale dodatkowo nawilża i zmiękcza naskórek.

Równie skutecznym i bezpiecznym kosmetykiem jest antyalergiczny płyn micelarny MEDISOFT, który radzi sobie nawet z usuwaniem makijażu, a jednocześnie nawilża i tonizuje cerę. Takie właściwości preparatów zapewnia naturalny skład, wolny od substancji zapachowych, barwników i sztucznych ulepszaczy.

Kremy i balsamy nawilżające

Nawilżenia potrzebuje nie tylko cera, ale skóra całego ciała. Również do kąpieli i pod prysznic powinniśmy sięgać po łagodne emulsje nawilżające. Ale to nie wszystko. Nasz skóra jest najbardziej wrażliwa właśnie po myciu, toteż po każdej kąpieli powinno się sięgać po nawilżające kremy lub balsamy.

W zależności od potrzeb twojej skóry możesz wybierać lekkie kosmetyki do codziennej pielęgnacji, jak np. krem nawilżający OLIWA Z OLIWEK MEDISOFT lub mocno odżywcze kosmetyki na bazie olejów orzechowych – arganowego, makadamia czy kokosowego. Jeżeli natomiast twoja skóra jest bardzo mocno przesuszona, najlepszym ratunkiem będzie kremowe masło regenerujące MEDISOFT.