SculpSure – nowoczesna metoda redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Zobacz, na czym polega!

W internecie znajdziemy tysiące różnorodnych porad, jak uzyskać perfekcyjną figurę. Są wśród nich metody pełne wyrzeczeń, tak jak drakońskie diety czy rygorystyczne treningi, jak również metody, które pozwalają na utratę wagi niemalże w sposób magiczny, np. poprzez stosowanie odpowiednich suplementów diety, choć najczęściej okazują się one mało skuteczne. W tyle nie pozostaje też medycyna estetyczna, która oferuje swoim pacjentom zabiegi modelowania sylwetki bez narażania ich na dyskomfort, ból czy jakiekolwiek wyrzeczenia. Jednym z takich zabiegów jest Sculpsure dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Podpowiadamy, na czym polega i dlaczego jest to jedna z lepszych metod redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

Modelowanie sylwetki w gabinetach medycyny estetycznej

Zabiegi modelowania sylwetki i wyszczuplania ciała są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. To jednocześnie sprawia, że stanowią największe pole do popisu dla nowych technologii – w tym technologii laserowej wykorzystanej we wspomnianym wyżej urządzeniu SculpSure. Warto zaznaczyć, że współcześnie lasery są bardzo chętnie wykorzystywane przez lekarzy i pacjentów do usuwania różnorodnych mankamentów urody – nie tylko nadmiaru tkanki tłuszczowej, lecz także niedoskonałości skórnych, np. przebarwień, zmarszczek, blizn czy rozstępów. W przypadku modelowania sylwetki laser SculpSure doskonale radzi sobie z rozbijaniem złogów tłuszczowych, które odpowiadają nie tylko za zniekształcenia naszego ciała, lecz także uporczywy cellulit.

Laserowe modelowanie sylwetki – jak działa laser SculpSure?

Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, tym co wyróżnia modelowanie sylwetki laserem SculpSure spośród innych metod wyszczuplania ciała jest to, że urządzenie pozwala na redukcję aż 25% tkanki tłuszczowej z leczonego obszaru podczas zaledwie 25 minutowej procedury zabiegowej. Właśnie tyle czasu potrzebuje laser, aby przeprowadzić pełną sesję rozbijania zbędnych komórek tłuszczowych. Proces przegrzewania wspomnianych komórek tłuszczowych opiera się na cyklicznym rozgrzewaniu tkanki na przemian z brakiem impulsu cieplnego. Podczas 25 minutowej procedury zabiegowej laser co dwie minuty podgrzewa skórę do ponad 40 stopni Celsjusza, aby na kolejne dwie przerwać to działanie. Proces ten powtarza się przez 25 minut i kończy zniszczeniem 25% tkanki tłuszczowej na leczonym obszarze.

Wyszczuplanie ciała i modelowanie sylwetki laserem – czy to bezpieczne?

Modelowanie sylwetki laserem SculpSure jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów wyszczuplających z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to przede wszystkim z tego, że SculpSure jest laserem nieablacyjnym, co oznacza, że jego światło jest w stanie przenikać przez naskórek i wierzchnie warstwy skóry bez ich uszkadzania, a tym samym narażania pacjenta na rany, długi czas gojenia czy blizny. Światło laserowe w tym przypadku zatrzymuje się dopiero w komórkach tłuszczowych, gdzie ma miejsce termiczna ,,rewolucja”. Zniszczone i rozbite komórki tłuszczowe zostają wydalone przez nasz układ limfatyczny w wyniku naturalnie zachodzących w nich procesów, a zatem bez dodatkowego obciążania naszego organizmu.

Efekty zabiegu SculpSure – kiedy możemy się ich spodziewać?

Pierwsze efekty zabiegu z wykorzystaniem innowacyjnego lasera SculpSure będziemy mogli zauważyć kilkanaście dni po zakończonej procedurze – w tym czasie zaobserwujemy przede wszystkim zmniejszenie się obwodów poddanych terapii. Jeśli chodzi o pełen efekt, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość – nasza skóra potrzebuje około 2-3 miesięcy na przeprowadzenie termicznej przebudowy, czego rezultatem będzie również widoczna poprawa ujędrnienia skóry.

Więcej informacji na temat modelowania sylwetki laserem SculpSure znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/sculpsure/