Rodzaje podstaw do stołów

Stół jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego domu. Przy nim regularnie spożywamy posiłki, przy nim organizujemy uroczystości, przy nim spotykamy się na kawę i plotki. Jest symbolem domowego ogniska – jednoczy, pozwala utrzymywać rodzinne i przyjacielskie więzi, aczkolwiek jest on wykorzystywany również w wielu innych miejscach, m.in. w barach i restauracjach, gdzie oprócz blatu równie ważne są podstawy do stołu.

Podstawy metalowe i aluminiowe

Wybór podstaw do stołów jest naprawdę szeroki. W tym artykule przedstawimy najczęściej wybierane rodzaje. Zacznijmy od podstaw metalowych. Konstrukcje tego rodzaju jawią się jako nowoczesne, bardzo estetyczne i eleganckie, ale malowanie proszkowe jest nie tylko ich ozdobą, lecz także ochroną przed korozją. Idealnie pasują jako podstawy do obiektów gastronomicznych oraz ogródków letnich.

W ogródkach, czy to kawiarnianych, czy restauracyjnych, a także na hotelowych tarasach można spotkać stoły z aluminiowymi podstawami. Dzięki takiemu rozwiązaniu są one lekkie, a opcja ich składania pozwala na bezproblemowe magazynowanie złożonych stołów poza sezonem letnim. W celu łatwego składania stolików produkowane są również podstawy uchylne umożliwiające obrócenie blatu do pionu.

Podstawy stalowe i żeliwne

Ciekawym rozwiązaniem są podstawy do stołów wykonane ze stali nierdzewnej INOX, która jest odporna na czynniki atmosferyczne, roztwory alkaliczne i rozcieńczone kwasy. Podstawy ze stali INOX polecane są do użytku wewnętrznego w restauracjach, kawiarniach oraz salach bankietowych. Charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz wytrzymałością na użytkowanie, a także różnorodnością wymiarów – od okrągłych i owalnych, przez kwadratowe, po prostokątne. Elegancki charakter stołu nadają także podstawy ze stali chromowanej, które składają się z chromowanej stopy w różnych kształtach, malowanej proszkowo lub również chromowanej kolumny oraz krzyżaka mocującego blat.

Solidnością i stabilnością cechują się żeliwne podstawy do stołów, które doskonale sprawdzają się w przypadku stołów do restauracji, kawiarni lub hotelu. Osobnym rodzajem są również podstawy do stołów szklanych składające się z okrągłej stopi i pojedynczej nogi, które cechują się solidnością wykonania i przystępną ceną.

Szeroki wybór podstaw do stołów znajduje się w ofercie firmy Dominova. Asortyment obejmuje solidne i wysokojakościowe podstawy do stołów o różnych kształtach i rozmiarach znanych producentów: metalowe, chromowane, INOX ze stali nierdzewnej, żeliwne oraz wiele innych modeli popularnych na polskim rynku restauracyjnym i HoReCa.