Namiot czy restauracja – gdzie zorganizować imprezę rodzinną?

namiot czy restauracja


Chrzciny, komunia albo inny rodzinny jubileusz to świetne okazje do zebrania rodziny porozrzucanej po kraju. Dzięki nim, zacieśniamy więzi rodzinne i możemy spotkać krewnych, których nie widzieliśmy czasem nawet od wielu lat. Gdzie zorganizować rodzinną imprezę, która zachwyci uczestników?

Zapraszamy do restauracji

Dzisiaj nikt już nie organizuje zjazdu rodzinnego w ciasnym mieszkaniu. Zamiast spędzać długie godziny w kuchni na szykowaniu dań i stresować się przygotowaniami, większość z nas woli zaprosić gości na imprezę rodzinną w restauracji.

Chrzciny, komunia albo jubileusz w eleganckiej restauracji to właściwie standard. Ale trudno się temu dziwić, bo lepiej przecież poświęcić czas rodzinie i zacieśnianiu więzi, zamiast usługiwać przy stole. Wybierając restauracje, będziemy mogli skupić się na rozmowie z dawna niewidzianymi krewnymi, a kelnerzy i kucharze zadbają o obsługę i podniebienie gości.

Co więcej, przy organizacji dużej imprezy okazuje się, że bardziej opłaca się skorzystać z oferty restauracji niż organizować wszystko własnymi siłami. Przecież w domu nie mamy 50 talerzy, samowarów, naczyń z podgrzewaczami ani innego sprzętu niezbędnego do przygotowania i podania jedzenia dla większej ilości osób. Restauracja jest na to przygotowana, dlatego po przeliczeniu kosztów wynajmu kucharek, naczyń i cateringu, często okazuje się, że taniej jest skorzystać z oferty restauracji.

Na koniec, nie zapominajmy również, że restauracje to miejsca bardzo eleganckie, dlatego zorganizowanie imprezy w dobrej restauracji podnosi ranking całego wydarzenia.

A może impreza w namiocie?

Impreza w restauracji to standard, dlatego, jeśli chcemy zorganizować coś bardziej oryginalnego – możemy pokusić się o imprezę w plenerze. Dzięki temu, korzystamy z pięknej pogody i przenosimy gości z zamkniętego pomieszczenia w wolną przestrzeń, która z pewnością będzie ciekawszym miejscem dla najmłodszych gości.

Niestety, w polskim klimacie trudno o „zarezerwowanie pogody” na dzień planowanego wydarzenia. Dlatego, aby uniknąć niepewności, najlepiej wynająć duży namiot, w którym można zorganizować imprezę rodzinną bez obaw, że spadnie deszcz.

Jak dodaje nasz rozmówca z Hotelu SolecNamiot możemy rozbić na terenach przylegających do obiektu hotelowego albo w wybranym przez nas miejscu. Oprócz wynajmu samej hali namiotowej, możemy skorzystać także z dodatkowego wyposażenia, jak parkiet, sceny albo inne dodatki.

Wybór namiotu daje organizatorom bardzo dużą swobodę i możliwość dopasowania dekoracji do własnej koncepcji.

To namiot czy restauracja?

Jest to pytanie, które pozostawimy otwarte. Ponieważ każde z rozwiązań ma swoje niezaprzeczalne zalety. Namiot to swoboda, restauracja to pewność, że nie będzie żadnych niespodzianek. Wybór, zależy wyłącznie od oczekiwań i upodobań organizatora.