Moskitiery – dobry pomysł dla posiadaczy zwierząt

moskitiery


Uwielbiamy lato. Czekamy z niecierpliwością, kiedy temperatura zacznie sięgać trzydziestu kresek, a słońce będzie nam towarzyszyć nawet do samego wieczora. Niestety letnie miesiące to także czas wzmożonej aktywności owadów. Zaczynają nam przeszkadzać komary, meszki, muchy i inni nieproszeni goście, którzy przylatują do nas z dworu. Co gorsze, doskwierają nie tylko nam, ale również naszym czworonożnym pupilom.

Zwierzęta kontra owady

Owady szkodzą zwierzętom w takim samym stopniu, co ludziom. Drażnią je i gryzą, powodując drobne rany, a w efekcie – strup na strupie. Psy i koty zdrapują je, przez co ranki wolniej się goją. Zabliźnianiu nie sprzyja też gorąca temperatura. Może nawet dojść do zakażenia. Najbardziej narażonym miejscem, które szczególnie upatrzyły sobie owady, są uszy zwierząt. Mogą być całe pogryzione, a ugryzione miejsca powodują nieprzyjemne swędzenie. Nasz psiak albo kot będzie stale podenerwowany, przez co i my nie będziemy mogli cieszyć się latem – jak temu zaradzić?

Moskitiery skutecznie zabezpieczają przed nieproszonymi gośćmi

Najlepszą ochroną przed owadami w domu są moskitiery. Pomagają wygrać walkę z muchami i mieszkami – mówi expert marki Prakto. Są siatkami, które samodzielnie składamy i montujemy, aby zabezpieczyć dom przed insektami. Mają prostą konstrukcję, dlatego szybko sobie z nimi poradzimy i wreszcie na dobre poradzimy sobie  z problemami owadów oraz często bardzo bolesnych ukąszeń. Odpoczną i zwierzaki, i ich właściciele, którym w końcu nic nie będzie brzęczeć koło ucha w trakcie wieczornych seansów filmowych.

Rodzaje moskitier

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje moskitier – na okna oraz na drzwi. Co istotne, nie ograniczają funkcjonalności kluczowych elementów domu, pozwalając na ich swobodne otwieranie i zamykanie. Moskitiery dowolnie dopasowujemy do wielkości drzwi i okien, składając, a następnie montując ramkę moskitierową. Wystarczy, że odpowiednio dotniemy profile, uzyskując niezbędne wymiary. Warto kupić moskitiery, chroniące przed owadami i w końcu prawdziwie zacząć cieszyć się letnim relaksem wraz ze swoim zwierzakiem.