Kostka brukowa a pokrywanie nawierzchni

kostka brukowa

Kostka brukowa jest jednym z najlepszych pomysłów, jeśli komuś zależy na estetycznym pokryciu nawierzchni, np. przed własnym domem.

Z kostki brukowej można skorzystać przygotowując podjazdy dla samochodów, czy też wtedy, gdy chce się pięknie ozdobić rabaty kwiatowe. Jak widać wykorzystanie może być naprawdę bardzo szerokie, więc wszystko zależy jedynie od preferencji zainteresowanych. Oczywiście kostka różni się zależnie od tego jaki jej rodzaj się wybierze. Posiada ona zróżnicowane kształty oraz wymiary, dlatego każda osoba musi dokonać niezbędnych pomiarów, aby złożyć optymalne zamówienie w firmie, która zajmuje się dystrybucją kostki brukowej. Takich firm jest jednak wiele, ponieważ popyt na taki materiał cały czas rośnie. 

Jak układać kostkę brukową?

Kostkę brukową należy układać bardzo umiejętnie, aby odpowiednio umiejscowiła się ona na podłożu. Kostki chodnikowe powinny być umieszczone wyłącznie na piasku i specjalnie przygotowanej podbudowie, z uwagi na swoje właściwości. Tylko wtedy wykonawca takich usług ma pewność tego, że kostka będzie idealnie trzymała się podłoża i samoczynnie od niego nie odpadnie, ponieważ do takich sytuacji już dochodziło. Wykonywane są płyty chodnikowe z takiej kostki, chodzi tutaj o wykorzystanie elementów bruku o nieco większych gabarytach, tak aby płyta idealnie spełniała swoje funkcje i dodatkowo prezentowała się atrakcyjnie w zakresie wizualnym. Wykonywane w ten sposób są też krawężniki drogowe, więc jak widać kostka posiada w dzisiejszych czasach uniwersalne zastosowanie. Oczywiście ten materiał posiada też różne kolory, dzięki czemu kreatywne osoby mogą stworzyć niesamowite projekty z udziałem kostki brukowej, a następnie wcielać je w życie.

Kostka wykorzystywana na parkingach

Często kostkę brukową wykorzystuje się na parkingach, a to głównie ze względu na mnogość kolorów takiego materiału. Dzięki temu małym nakładem sił można wydzielić miejsca dla osób niepełnosprawnych, czy też oddzielić od siebie poszczególne sektory parkingu. Nie trzeba wtedy decydować się na malowanie nawierzchni, wystarczy zastosowanie odpowiednich kolorów kostki brukowej, czym jednak muszą zająć się doświadczeni fachowcy, aby efekty końcowe nie budziły żadnych zastrzeżeń.