Konturowanie twarzy bronzerem. Kto powinien z tego zrezygnować?

Konturowanie twarzy bronzerem

Nie da się ukryć, że odkąd konturowanie twarzy pojawiło się wśród trendów makijażowych, nie wychodzi z mody. Nie ma wątpliwości, że większość kobiet, choć raz miała wykonany makijaż z dodatkiem konturowania. Niestety, ten bardzo modny trend nie pasuje każdemu. Dowiedz się, kto nie powinien sięgać po kosmetyki do cieniowania twarzy!

Konturowanie twarzy – jaki jest jego cel?

Konturowanie twarzy, inaczej modelowanie czy też cieniowanie, to dodatek do makijażu, który sprawia, że twarz jest trójwymiarowa. Otóż, aplikując na skórę podkład, korektor na pojedyncze niedoskonałości i puder matujący – wyrównujemy koloryt skóry i ukrywamy nieczystości. Niestety, dodatkowo nasza twarz staje się ,,płaska”. To wizażowe określenie znaczy, że tracimy wypukłości twarzy i jej rysy. Dzięki konturowaniu możemy w szybki sposób nadać twarzy pożądanej trójwymiarowości. Taki cel modelowania twarzy brzmi bardzo kusząco i nic dziwnego, że każda kobieta szuka najlepszych kosmetyków do konturowania. Z tym trzeba jednak uważać.

Konturowanie twarzy nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem

Jak to możliwie, że modelowanie twarzy, które jest tak praktycznym dodatkiem do makijażu, może wręcz zaszkodzić?

  1. Nieumiejętne wykorzystanie i podążanie za tym trendem. Dobór niewłaściwych kosmetyków oraz akcesoriów może sprawić, że modelując twarz, nie uzyskamy dobrego efektu. Jeśli zatem nie mamy świadomości konturowania, to albo odłóżmy na bok modelowanie, albo zaczerpnijmy porad i wskazówek z tutoriali makijażowych.
  2. Charakterystyczny owal twarzy. Mowa tutaj o ostrych rysach, kwadratowym kształcie i z natury mocnym zarysie kości policzkowych, żuchwy czy też linii czoła. Makijaż twarzy tak mocno zarysowanej powinien być nastawiony na złagodzenie jej kształtów, a konturowanie ma za zadanie rysy wydobyć. Zastosowanie modelowania twarzy przy tego typu rysach sprawi, że nasza będzie wyglądać nienaturalnie i przesadnie męsko. Zamiast konturowania zaleca się stosować róż do policzków, który dodaje dziewczęcości. Warto również pomyśleć o zmianie koloru włosów. Wówczas należy sięgać po ciepłe odcienie, które ożywią twarz i nadadzą jej delikatności. Z pewnością sprawdzą się naturalne kolory.

Inne sposoby na modelowanie twarzy

Jeśli nie masz wprawy w konturowaniu twarzy bronzerem lub innym pudrem brązującym, zrezygnuj z tej możliwości. Zamiast tego możesz zastosować róż do policzków lub rozświetlacz, którym uzyskasz bardzo zbliżony efekt. Pamiętaj, że na rysy twarzy masz również wpływ poprzez regulację brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu, fryzurę czy też odcień pomadki na ustach. Warto wykorzystać tę wiedzę i przetestować ją, ponieważ naprawdę się sprawdza. Czasem, nadając brwiom odpowiedni kształt, zmieniając fryzurę czy też malując usta na delikatny róż, można uzyskać lepszy efekt niż konturowaniem twarzy bronzerem.