Klasyczna elegancja

Klasyczna elegancja

Słynna kreatorka mody Coco Chanel twierdziła, że moda przemija a styl pozostaje.

Dzięki odważnej Francuzce przez modę damska przetoczyła się prawdziwa rewolucja. Pozbyłyśmy się niewygodnych gorsetów, a w zamian  zyskałyśmy niezależność. Po raz pierwszy historii kobiety mogły poczuć na prawdę swobodnie. Od śmierci słynnej projektantki minęło kilkadziesiąt lat, a mimo to jej wskazówki dotyczące ubioru pozostają nadal aktualne. Dla wielu elegantek Chanel to prawdziwa ikona stylu.

 

Klasyka w damskiej szafie

 

Sukienki to prawdziwy synonim kobiecości. Natomiast „mała czarna” wymyślona właśnie przez Chanel to synonim dobrego stylu i elegancji. Czarna sukienka sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wszystko zależy od tego jakie dodatki do niej dobierzemy.

Klasyczna Mała Czarna może stać się podstawą biurowej stylizacji. Wystarczy, że dobierzemy do niej niezbyt wysokie czółenka i klasyczną marynarkę. To świetna opcja, jeśli zaraz po pracy idziemy na imprezę. Wystarczy, że zmienimy nasze biznesowe buty na ekstrawaganckie szpilki i wzmocnimy dzienny makijaż. Mała czarna pasuje kobietom w każdym wieku, z powodzeniem może ją nosić zarówno babcia, jak i wnuczka. Wystarczy, że obie panie wybiorą fasony dopasowane do ich figur oraz oczywiście do wieku… 

A co jeśli klasyczna czerń to nie nasz kolor?

Niestety nie każda z nas dobrze prezentuje się w czarnym kolorze. W takim przypadku warto szukać alternatywy dla siebie. Warto eksperymentować z różnymi odcieniami granatu i szarości. To również bardzo eleganckie kolory, ale nie tak wyraziste.

 

Z męskiej garderoby do damskiej szafy

 

Koszule damskie wyewoluowały z męskich koszul. Współcześnie bardzo często stanowią podstawę biurowego stroju, zwłaszcza w korporacjach, gdzie funkcjonuje rygorystyczny dres code.  Koszula świetnie prezentuje się zarówno ze spódnicami jak i eleganckimi spodniami. Ale nie tylko. Jeśli lubimy nosić ten fason bluzek możemy spokojnie nosić go z jeansami, a nawet szortami i tenisówkami. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań.

W sklepach znajdziemy wiele modeli koszul damskich.Zarówno te klasycznie eleganckie jak i te całkowicie na luzie. Prawdziwym hitem od kilku sezonów są koszule w kratę nawiązujące do stylu drwala.