Jakie treści powinien zawierać profesjonalny portal o zdrowiu?

profesjonalny portal o zdrowiu


Interesujesz się tematyką zdrowia i poszukujesz portalu, który zaciekawi się swoją zawartością? Sprawdź, jakiego rodzaju treści powinien zawierać portal o zdrowiu wart Twojej uwagi.

1. Informacje o chorobach

Cukrzyca, hashimoto, nadciśnienie tętnicze… Dobry portal o zdrowiu powinien zawierać alfabetyczny spis różnorodnych chorób i schorzeń. Taki wortal to niejako kompendium wiedzy na ich temat; pierwsze źródło informacji, gdy potencjalny chory zaczyna odczuwać objawy i chce jak najszybciej zasięgnąć jakiejkolwiek wiedzy.

2. Porady na temat szeroko pojętego zdrowia

Jak poradzić sobie z (tu wstaw nazwę choroby)? Co zrobić by zmniejszyć trądzik? Jak należy się odżywiać? Jaki sport uprawiać? Tego typu porady na portalu powinny dotyczyć nie tylko chorób, ale również pomagać prowadzić zdrowy tryb życia – cokolwiek się z tym wiąże. W końcu w jakiś sposób trzeba tym chorobom zapobiegać, prawda?

3. Case study specjalistów

Dobrze, gdy powyższe porady dają odzwierciedlenie w realnym życiu. Z tego względu na portalu o zdrowiu przydadzą się studia przypadków, np. wyleczenie jakiejś choroby albo sposób na lepszą sylwetkę, które opiszą specjaliści w swojej dziedzinie. Tego typu treści mają dwie funkcje: pomagają w kreowaniu wizerunku eksperta oraz motywują (czytelników) do osiągania podobnych rezultatów, co bohaterzy case study.

4. Nowinki w świecie medycyny

Innowacyjny sprzęt? Rewolucyjne odkrycie farmaceutyczne? Profesjonalny portal o zdrowiu wie o tym jako jeden z pierwszych i na bieżąco informuje swoich czytelników o nowościach w medycynie. Tego rodzaju content interesuje zwłaszcza lekarzy oraz studentów medycyny.

5. Możliwość rozmowy z lekarzem specjalistą

W jakiej formie zrobi to portal – czy cyklu artykułów z prośbami od Internautów o pomoc, czy chatu z ekspertem, czy videorozmowy, webinaru, e-booka… To już zależy od niego. Dobrze byłoby, gdyby czytelnicy mieli w ogóle możliwość znalezienia rozwiązania swojego problemu wprost u specjalisty, bez stania w kolejkach i czekaniu na zapis.