Jak zmierzyć okno do mini rolet?

Jak zmierzyć okno do mini rolet? Jak zmierzyć okno do mini rolet?

Mini rolety to stosunkowa nowość na rynku, która jest coraz chętniej wybierana do naszych wnętrz. Umożliwiają one ograniczenie promieniowania świetlnego, są praktyczne i proste w montażu, a szeroka paleta wzornictwa umożliwia ich dopasowanie do każdego stylu wnętrza. Sklepy internetowe oferują znacznie większy ich wybór. Jednak, aby zamówione rolety pasowały do naszych okien, niezbędne jest prawidłowe wykonanie pomiarów. Jak takiego dokonać?

Rolety na wymiar – jak zmierzyć okno?

Aby dobrać odpowiednie rolety do wnętrza, nie trzeba być specjalistą ani posiadać specjalistycznych narzędzi. Wystarczą nam podstawowe miary i odrobina wolnego czasu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że inaczej będziemy mierzyć okna, chcąc zainstalować w nich rolety mini, a inaczej rolety kasetowe, czy wiszące swobodnie.

Jak mierzyć okno do mini rolet?

Mini rolety to najprostszy w montażu i mierzeniu rodzaj rolet. Do ich instalacji nie są wymagane żadne sprzęty. Poradzimy sobie nawet bez wiertarki. Haczyki i taśmy, na których działać będą mini rolety, zakładamy bezinwazyjnie na ramę okna. To sprawia, że gdy będziemy chcieli kiedyś zmienić dekorację okienną, nie pozostaną na nim nieestetyczne ślady.

Jak mierzymy okna, w których chcemy zamontować mini rolety? Abyśmy kupili właściwe rolety potrzebne będą nam jedynie dwa wymiary:

  • szerokość okna,
  • długość okna.

Długość okna mierzymy od górnej do dolnej krawędzi ramy okiennej. Szerokość okna jest równa szybie okiennej i jej krawędziom w postaci listw przyszybowych. Z reguły do szerokości okna powinniśmy dodać 2 cm z każdej strony.

Zakupy w sklepie internetowym

Posiadając właściwe wymiary swoich okien, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zakupu rolet mogli dokonać nawet przez internet. Dzięki temu będziemy mieli nie tylko szerszy wybór, ale również zostaniemy zwolnieni z „obowiązku” udania się do sklepu, czekania w długich kolejkach przy kasie i tym samym przebywania w niekomfortowych warunkach. Decydując się na zamówienie rolet za pośrednictwem sklepu internetowego np. Rollcenter.pl, oszczędzimy swój czas, a przesyłka dotrze do nas w ciągu zaledwie kilku dni.