Jak wybrać dobrą firmę przewozową?

Jak wybrać firmę transportową


Planowanie wycieczki dla większej grupy osób warto zacząć od wyboru firmy przewozowej, specjalizującej się w transporcie ludzi. Ma to szczególnie istotne znaczenie na trasach międzynarodowych. Wybór pierwszego lepszego przewoźnika naraża pasażerów nie tylko na niewygody w trakcie długiej jazdy, ale również – i przede wszystkim – na poważnie niebezpieczeństwa. Jakie kwestie należy brać pod uwagę przy wyborze firmy przewozowej?

Doświadczenie na rynku

Kwestia doświadczenie jest istotna nie tylko w branży transportowej – bardzo często mając do wyboru kilku wykonawców z danej branży wybieramy właśnie tego, który może pochwalić się najdłuższym stażem na rynku. Dlaczego i w przypadku firm przewozowych powinniśmy zwrócić na to uwagę? Ponieważ po wieku firmy można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, czy świadczone przez nią usługi są godne uwagi. Rynek skutecznie weryfikuje, czy dane przedsiębiorstwo jest w stanie w należytym stopniu spełnić oczekiwania klientów – usługodawcy nie wywiązujący się ze swoich obowiązków w sposób zadowalający, nie spełniający przyjętych standardów i w inny sposób odstręczający klientów, bardzo szybko wypadają z rynku, ponieważ nie mogą utrzymać tempa rywalizacji z innymi firmami. Jedną z firm, które doskonale sprostały próbie czasu i wybiły się wśród konkurencji na rynku przewozowym jest istniejące od 2001 roku przedsiębiorstwo Sprint Bus, oferujące przewozy m.in. do Niemiec, Belgii i Szwajcarii.

Oferta

Skoro już mamy już upatrzonego przewoźnika, który cieszy się uznaniem klientów, pora zapoznać się z jego szczegółową ofertą. Ta może być bardzo zróżnicowana. Niektóre firmy specjalizują się w transporcie krajowym, inne oferują dodatkowo przewozy poza granicami kraju. Niektóre poruszają się po z góry zaplanowanych trasach, inne umożliwiają dowiezienie naszej grupy w dowolnie wybrane miejsce. To, którą z nich wybierzemy powinna zależeć od tego gdzie i w jakim celu się wybieramy.

Flota pojazdów

Ostatnia, choć nie mniej ważna kwestia to flota pojazdów, jakimi dysponuje wybrany przez nas przewoźnik. To od nich w głównej mierze zależy nasz komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania. Przewoźnik powinien być w stanie zaspokoić nasze zapotrzebowanie na ilość miejsca dla pasażerów – przykładowo jeśli organizujemy wycieczkę dla 40 osób, powinien on dysponować autokarami, w których pomieszczą się wszyscy uczestnicy wyjazdu. Lokowanie ich w kilku mniejszych busach jest nierozsądne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż wymaga zatrudnienia większej ilości kierowców, szczególnie na dalekich trasach.