Jak samodzielnie zrobić aniołka z gipsu?

aniołek z gispu

Gipsowe aniołki to wspaniała oraz pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Można je nie tylko kupić, ale również wykonać samodzielnie. Naprawdę nie jest to trudne. Poniżej podpowiadamy jak zrobić pięknego aniołka z gipsu.

Co jest potrzebne?

Do samodzielnego przygotowania gipsowych aniołków potrzebujemy:

Potrzebne będzie również naczynie oraz szpatułka do mieszania gipsu.

Dlaczego gips ceramiczny jest najlepszy?

Chcąc wykonać naprawdę ładne aniołki, warto postawić na gips ceramiczny. Powszechnie uważany jest on za najlepszy produkt przeznaczony do samodzielnego robienia tego rodzaju ozdób. Gips ceramiczny ma przede wszystkim śnieżnobiałą barwę. W efekcie aniołki nie muszą być nawet malowane – pięknie prezentują się również bez nakładania dodatkowej farby. Dodatkowo gips ceramiczny charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, co znacznie przyspiesza robienie gipsowych aniołków. Niewątpliwym plusem jest także niska cena.

Jak to zrobić?

Zaczynamy od zmieszania gipsu z wodą. Trzeba pamiętać, że zawsze dodajemy gips do wody – nigdy nie robimy odwrotnie. Na szklankę wody bierzemy dwie szklanki gipsu. Masa powinna mieć konsystencję nieco rzadszą niż gęsta śmietana. Całość mieszamy bardzo delikatnie. Masa nie może zostać zbytnio napowietrzona. Zbyt dużo powietrza sprawi bowiem, że na powierzchnio aniołków pojawią się nieestetyczne bąble. Przygotowaną masą napełniamy foremki.

Kiedy można wyjąć aniołki z formy?

Gips ceramiczny (jego cena w sklepie EcoFlores naprawdę jest bardzo korzystna) schnie naprawdę szybko. Najczęściej już po dwóch godzinach jest dość twardy. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że podczas wyjmowania z formy aniołki nie ulegną uszkodzeniu, warto poczekać dwadzieścia cztery godziny, czyli dobę. Wówczas możemy być pewni, że gips w pełni zastygł. By wyjąć aniołki, formę należy ułożyć na miękkiej ściereczce, a następnie od góry delikatnie postukać.

Jak ozdobić aniołki?

Aniołki z gipsu ceramicznego możemy pozostawić białe bądź zdecydować się na ich ozdobienie. Idealnie do tego celu nadają się farby akrylowe. Jeśli jednak ich nie mamy, możemy postawić na dowolne.

Aniołki z gipsu ceramicznego są naprawdę banalnie proste do wykonania. Mogą być doskonałym prezentem dla naszych najbliższych. Sprawdzą się również jako podarunek dla gości weselnych. Wówczas trzeba ich jednak zrobić naprawdę dużo.