Jak dobrać prezent do okazji?

Polacy uwielbiają świętować i celebrować takie uroczystości jak ślub, urodziny, imieniny czy narodziny dziecka. Cieszy nas fakt, że możemy spędzić te chwile razem, porozmawiać i zjeść coś pysznego.

Z prawie każdą uroczystością wiążą się prezenty dla solenizanta czy młodej pary. Warto wiedzieć jakich błędów nie popełniać i jakich prezentów unikać tak by już nigdy nie mieć problemu z zakupem prezentu dla znajomych i rodziny.

Prezent a okazja

Poszukując prezentu, niezależnie od okazji, najczęściej skupiamy się na samym wydarzeniu zapominając o jego bohaterach. Przykładowo, idąc na wesele szukamy prezentu typowo ślubnego jak ręczniki z haftem, szlafroki, zestaw do herbaty dla żony i męża itd. Choć taki tok myślenia może nam znacznie ułatwić i zawężyć wybór, to zwiększamy prawdopodobieństwo, że nasz prezent się powieli. Lepiej zatem dobrać rodzaj prezentu do danej osoby. Przykładowo, starszej osoby na 70. urodziny możemy kupić książkę o wędkarstwie jeśli się tym interesuje. Jeśli chcemy znaleźć prezenty urodzinowe dla dzieci, to najlepiej będzie dopytać ich rodziców czym aktualnie się interesują. Prezent tzw. bezpieczny jak alkohol czy słodycze lub miś pluszak kupujmy tylko wtedy, gdy nie znamy wystarczająco dobrze, osoby, którą chcemy obdarować. 

Liczy się pomysł

Zdarza się, że kupno prezentu odwlekamy w czasie, gdyż brakuje nam pomysłu. W rezultacie skazujemy siebie na kupienie czegoś oczywistego. Warto zatem poszukać inspiracji w Internecie czy też zarezerwować sobie czas na wykonanie czegoś samemu. Taki prezent zawsze jest mile widziany. Może być to np. własnoręcznie wykonana słodycz, wydziergany koc itp. Taki prezent za każdym razem będzie przywoływał wspomnienia i jest sentymentalny. Podobnie będzie jeśli wybieramy się na wieczór panieński czy też wieczór kawalerski. Z pewnością nieodłącznym elementem tego wydarzenia są gadżety imprezowe i nie należy o nich zapominać. Jeśli chodzi natomiast o sam prezent dla kawalera lub panny młodej, możemy pokusić się o przygotowanie albumu ze wspólnymi zdjęciami młodej pary lub ciekawy gadżet do mieszkania. Dodatkowo, wybierając prezent, nie możemy zapominać o zasadzie, że kupujemy prezent nowy, nieużywamy i ukrywamy jego cenę.