Fototapety z samochodami – nie tylko do pokoju dziecięcego

samochód


Fototapeta z motywem samochodu to często spotykany element wystroju wnętrza, w którym na stałe rezyduje dorastający chłopiec. Gdy się ma kilka czy kilkanaście lat, jest to jeden z najlepszych sposobów realizacji marzeń o posiadaniu własnego auta. Ten rodzaj ozdoby ściennej nie jest jednak zarezerwowany wyłącznie dla dzieci. Kto jeszcze decyduje się na fototapetę z samochodem i dlaczego – o tym piszemy w poniższym artykule.

Dwie najważniejsze przyczyny, dla których chłopcy mogą mieć własny samochód tylko na ścianie, to oczywiście brak prawa jazdy oraz wystarczających na zakup auta funduszy. Ten drugi powód niestety z czasem wcale nie musi się zdezaktualizować. Nawet bowiem jeśli jeździmy już całkiem niczego sobie samochodem, wciąż może być nas nie stać na posiadanie akurat tego auta, o którym marzymy. Fototapeta je przedstawiająca jednak spokojnie leży w zasięgu naszych finansowych możliwości.

Na każdą kieszeń

Są i tacy, których pozycja i liczba zer na koncie pozwalają na zakup nawet nie jednego, ale wręcz kilku luksusowych pojazdów. Również kolekcjoner nie pogardzi jednak kolejnym samochodem, tym razem w postaci fototapety, która odzwierciedli jego zainteresowania. Może się zdarzyć i tak, że nawet dla krezusa niektóre auta pozostają niedostępne, na przykład z uwagi na fakt, iż od dawna się już ich nie produkuje. Wizerunki zabytkowych, kultowych samochodów zdobią więc ściany w mieszkaniach pasjonatów motoryzacji niezależnie od tego, ile są oni w stanie na realizację tej pasji wyłożyć pieniędzy.

Poprawiacz nastroju

Jak zdradza przedstawiciel sklepu Kraina Barw, fototapety z pędzącymi samochodami bywają też wybierane dlatego, że przywołują wspomnienia młodzieńczej wolności i dawnych przygód. Dobrze się zatem kojarzą i przez stałą obecność w pomieszczeniu potrafią pozytywnie wpływać na nastrój przebywających w nim osób. Mogą oddziaływać w ten sposób zresztą nawet wtedy, jeśli osoby te nie mają z motoryzacją wiele wspólnego – dzieje się tak chociażby z uwagi na dynamikę przedstawionych na fototapetach obrazów, a także intensywnych kolorów, które często są w nich wykorzystywane.

Źródło inspiracji

Nawet jednak w o wiele bardziej stonowanej, a zatem eleganckiej wersji czarno-białej, w której nacisk położono przede wszystkim na ekspozycję harmonijnej linii nadwozia danego auta, fototapety z samochodami pojawiają się z podobnych powodów w przestrzeniach zarówno prywatnych, jak i biurowych, gdzie stanowią źródło codziennej inspiracji i motywacji do działań. Dzieje się tak zwłaszcza w firmach, które skupiają się na poszukiwaniu innowacji i postępie technologicznym. Tego typu ozdoba ścienna potrafi bowiem przypominać, że aby powstało coś tak pięknego, jak przedstawiony na niej samochód, potrzeba było efektywnej współpracy wielu osób: od projektantów, przez inżynierów, po pracowników linii montażowych. Jest więc idealną dekoracją w przedsiębiorstwach, które wytrwale dążą do osiągania kolejnych sukcesów.