Film, mecz czy bajka? Wybierz multiroom!

multiroom

Ty chcesz oglądać film, mąż woli mecz, a dziecko domaga się włączenia bajki. Ile razy ostatnio znalazłeś się w analogicznej sytuacji? Jeśli zdecydowanie zbyt wiele, świetnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usługi multiroom.

 

Obecnie w wielu domach znajduje się więcej niż jeden telewizor. W związku z tym, zamiast ryzykować kolejne nieporozumienia między domownikami, znacznie lepiej zamówić usługę multiroom. Jakie atuty ma to rozwiązanie i z jakimi kosztami się wiąże?

 

Zalety usługi multiroom

 

Usługa multiroom, oferowana przez wielu dostawców, takich jak Inea.pl, daje nam możliwość równoległego oglądania dwóch różnych stacji telewizyjnych, w różnych pomieszczeniach. Dzięki usłudze multiroom każdy o dowolnej porze może włączyć swój ulubiony program, nie narażając się jednocześnie na konflikt z innymi domownikami.

 

Multiroom umożliwia oglądanie liczby kanałów zgodnej z wybranym wcześniej pakietem, bez konieczności kupowania drugiego abonamentu. Ponadto, niektórzy operatorzy w ramach usługi zapewniają również dostęp do dodatkowych programów.

 

Jak działa usługa multiroom?

 

Multiroom nie wymaga co prawda dokupowania kolejnego abonamentu, ale chcąc z niego skorzystać do telewizora, na którym będziemy odbierać programy w ramach usługi, należy podłączyć dekoder, udostępniany przez dostawcę z kartą dostępową. Liczba telewizorów, na których możemy korzystać z pakietu, zależy od operatora.

 

Warto jednak zwrócić uwagę, że niektórzy dostawcy nie oferują usługi multiroom przy najtańszych pakietach. Ponadto na dodatkowym dekoderze podłączonym do telewizora nie zawsze działają wszystkie aplikacje, przykładowo wideo na życzenie, nagrywanie czy pakiety premium. Jest to uzależnione od operatora i wybranego wariantu usługi.

 

Ile kosztuje usługa multiroom?

 

Usługa multiroom nie powinna nadwyrężyć domowego budżetu. Jej miesięczny koszt oscyluje w granicach kilkunastu złotych, przy czym zazwyczaj jest to kwota dotycząca jednego odbiornika. Pamiętajmy też, że samo uruchomienie usługi multiroom może wiązać się z dodatkowymi opłatami, najczęściej za aktywację oraz instalację.

 

A może jednak w pakiecie?

 

Wszyscy popularni dostawcy proponują swoje usługi w pakietach. Połączenie telewizji, internetu i telefonu w jeden zestaw to nie tylko komfort korzystania z usług u jednego operatora, ale zwykle także oszczędności, szczególnie w skali kilku miesięcy lub roku.

 

Co więcej, coraz częściej zyskujemy możliwość dowolnego łączenia pakietów. W praktyce oznacza to, że możemy wybrać ofertę z internetem o maksymalnej prędkości, telewizją z pośrednią liczbą kanałów i telefonem z małą liczbą darmowych minut.

 

Czasem dostawcy proponują klientom korzystającym z pakietów dodatkowe usługi, w tym multiroom, w promocyjnych cenach lub na preferencyjnych warunkach. Warto też zauważyć, że bardzo często same pakiety są oferowane przez operatorów w obniżonych cenach, zazwyczaj przez pierwszych kilka miesięcy użytkowania.