Dlaczego warto kupić zestaw słuchawkowy do telefonu?

zestaw słuchawkowy


Telefon komórkowy to obecnie sprzęt z kategorii must have, szczególnie dla osób, które ze względu na charakterystykę wykonywanego zawodu muszą być w ciągłym kontakcie z klientami i kontrahentami. Nie zawsze jednak możemy prowadzić rozmowę w wygodnych warunkach – czasem musimy odebrać np. w trakcie prowadzenia auta. W tej i wielu innych sytuacjach przyda się nam zestaw słuchawkowy. Dlaczego?

Bo to wygodne

Korzystając z zestawu słuchawkowego możemy prowadzić konwersacje bez angażowania w to rąk. Jest to szczególnie istotne w przypadku długich rozmów – Już po kilkunastu minutach rozmowy ręka, w której trzymamy telefon coraz bardziej drętwieje, zaczynamy odczuwać narastający dyskomfort, wynikający z utrudnionego krążenia – wyjaśnia przedstawiciel sklepu internetowego Pancernik.eu – Ponadto na czas rozmowy „tracimy” jedną rękę, nie możemy wykonać przy jej pomocy żadnej innej czynności. Korzystając z zestawu słuchawkowego możemy jednocześnie rozmawiać i wykonywać dowolną czynność – prowadzić samochodów, gotować, sprzątać lub majsterkować.

Bo to bezpieczne

Możliwość pełnego operowania obiema dłońmi jest szczególnie istotna w trakcie jazdy samochodem. Prowadzenie z telefonem w dłoni jest bardzo niebezpieczne, gdyż ogranicza naszą sprawność i wydłuża czas reakcji na pojawiające się niebezpieczeństwa. Nie należy zapominać również o tym, że takie prowadzenie rozmowy telefonicznej – z jedną ręką na kierownicy, drugą przy twarzy – jest karalne mandatem w wysokości nawet 200 złotych i pięcioma punktami karnymi.

Bo to dyskretne

Alternatywą dla rozmawiania przez zestaw słuchawkowy jest przełączenie się na głośnik telefonu. W takim przypadku wystarczy odłożyć telefon – słowa naszego rozmówcy zostaną skierowane do głównego głośnika urządzenia i staną się doskonale słyszalne. Problem w tym, że nie tylko my będziemy wtedy słyszeć rozmowę, ale również każda osoba, która znajdzie się w pobliżu. Jeśli zależy nam na tym, żeby rozmowa pozostała poufna, lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie zestawu słuchawkowego.

Rodzaje zestawów słuchawkowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zestawów słuchawkowych – przewodowe oraz bezprzewodowe. Pierwsze to zwykłe słuchawki, takie jak do słuchania muzyki, wyposażone w niewielki mikrofon. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena, jednak przy ich stosowaniu należy zachować ostrożność żeby nie doszło do rozłączenia urządzeń. Dodatkowo telefon musimy posiadać blisko siebie. Słuchawki bezprzewodowe bazują na wykorzystaniu technologii bluetooth. Po ustaleniu połączenia między urządzeniami telefon możemy schować głęboko do kieszeni, nie martwiąc się kablami. Jest to rozwiązanie wygodne, ale jednocześnie nieco droższe od słuchawek z przewodem.