Dlaczego profesjonalne środki chemiczne do sprzątania są lepsze niż te przeznaczone do zastosowań domowych?

profesjonalne środki czystości


Sprzątanie kojarzy się nam z przykrym obowiązkiem. Zwłaszcza, gdy czyścimy rozległe powierzchnie w obiektach użyteczności publicznej. Poniesione wydatki, zainwestowany czas i wysiłek – wszystko to potrafi dać się we znaki nie tylko wykonawcom, ale też zleceniodawcom usług porządkowych. Tak jednak być nie musi. Z odsieczą przychodzi tzw. chemia profesjonalna, czyli środki czyszczące przeznaczone do zadań specjalnych. Specyfiki tego typu coraz częściej wypierają konwencjonalną chemię konsumencką i są wykorzystywane także do użytku domowego. Co przesądza o ich przydatności?

Zalety chemii profesjonalnej

Podstawową zaletą chemii profesjonalnej jest jej skład chemiczny. Dominują w nim substancje aktywne – często agresywne i mocno skoncentrowane, a przez to skuteczniejsze i dokładniejsze w czyszczeniu. Dobór składników poszczególnych preparatów jest selekcjonowany przez producentów. W sprzedaży znajdziemy rozmaite środki czystości, dostosowane do różnego typu nawierzchni i powierzchni pionowych. Wśród dostępnych specyfików istnieją takie przeznaczone do posadzek, ceramiki, drewna, metalu, a także do tkanin czy skóry. Wykorzystuje się je m.in. do czyszczenia okien, naczyń, sanitariatów, części samochodowych, a nawet rąk. Patrząc szerzej, chemia profesjonalna ma styczność z niemal każdą branżą. Korzystają z niej lokale gastronomiczne, salony kosmetyczne i supermarkety – wszystkie miejsca, narażone na gwałtowne zabrudzenia z uwagi na obecność dużej ilości osób. Chemia jest też mile widziana w środowisku domowym – np. kuchniach czy łazienkach.

Jakość certyfikowana

Mimo skoncentrowanego składu chemicznego, profesjonalne środki czyszczące są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Proces produkcji podlega kontroli i ścisłym rygorom, m.in. przez wzgląd na ochronę środowiska naturalnego. Najlepsze preparaty posiadają odpowiednie oznaczenia i certyfikaty, które zaświadczają o ich jakości. Takimi wyrobami dysponuje m.in. firma Active Brand – dystrybutor chemii i środków do utrzymania czystości. Korzystanie z profesjonalnej chemii ma jeszcze jedną olbrzymią zaletę. Z uwagi na silne skoncentrowanie, przeważnie wymaga ona rozcieńczania. Dzięki temu, jedno opakowanie danego specyfiku wystarczy na bardzo długi czas. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście czyszczenia rozległych powierzchni. Mniejsze zużycie to znacząca oszczędność ekonomiczna, którą docenią również odbiorcy indywidualni, np. właściciele domów jednorodzinnych.