Czy mężczyzna może nie mieć ochoty na seks?

Czy mężczyzna może nie miec ochoty na seks

Istnieją mity, które mówią, że faceci zawsze mają ochotę na seks. Są oni wzrokowcami i wystarczy widok ładnej kobiety, aby rozpalić mężczyznę. Nie jest to jednak do końca prawda. Mężczyzna podobnie jak kobieta może nie mieć ochoty na seks. Co więcej nie zawsze musi być to związane z jego stanem zdrowotnym.

Erekcja na zawołanie?

Potencja mężczyzn jest częstym problemem. Nie są oni w stanie utrzymać wzwodu. Niektórzy myślą, że mężczyzna musi mieć erekcję na zawołanie i korzystają ze środków takich jak tabletki na erekcję. Oczywiście wiele przypadków wskazuje na to, że stan chorobowy nie pozwala na wspaniałe życie seksualne. Jedynym rozwiązaniem wydają się wtedy tabletki na potencję.

Prawda jest taka, że żadne preparaty na potencję nie pomogą jeśli nie mamy ochoty na seks, a taki może wystąpić z powodu stresu, zmęczenia, czy kłótni z partnerką. Nie jest to nic złego i mężczyźni nie powinni tego traktować jak problem. Zapominają jednak o tym, ponieważ ciągle wmawia się im, że zawsze powinni być przygotowani na seks. Dlatego właśnie tak bardzo są popularne wśród mężczyzn preparaty na erekcję.

Nie mamy wzwodu przez jakiś czas? Idziemy do lekarza? Tak robi wielu mężczyzn. Idą oni do seksuologa, urologa, który zapisze leki na erekcję. Doraźnie skuteczne leki na potencję na pewno pomogą, choć nie o to przecież w tym wszystkim chodzi. Trzeba zrobić coś, co pozwoli na nowo cieszyć się seksem. Nie zawsze chodzi o nasze ciało. W bardzo wielu przypadkach zapominamy o tym, że niechęć do seksu spowodowana jest naszą psychiką. Zraziliśmy się do kobiety i najnormalniej na świecie nie mamy ochoty na seks. Bierzemy leki ale nie możemy się przemóc. To się naprawdę zdarza, podobnie jak zdarza się, że niechęć wynika z tego, że partnerka przestała nas pociągać. Wizyta u psychologa i szczera, poważna rozmowa może naprawdę w takim przypadku zdziałać cuda.

Zanim zaczniemy się bardzo przejmować problemem braku erekcji należy zastanowić się nad co może być tego przyczyną. Jeśli musimy udać się do lekarza, to trzeba dokonać wyboru tego jaki lekarz powinien nas leczyć. Jak widać czasami problem jest w naszej głowie, to właśnie z psychiką trzeba walczyć. Czasami jednak wystarczy, że to kobieta zrobi ten pierwszy krok i nas przeprosi bo uraziła naszą męską ambicję.