Charakterystyka idealnej wody do jonizowania

Charakterystyka idealnej wody do jonizowania Charakterystyka idealnej wody do jonizowania


Żywa woda jonizowana to skarb, który pozwoli ci przywrócić idealną równowagę organizmu, pomoże zachować lub odzyskać zdrowie i poprawi ogólne samopoczucie. Dzięki nowoczesnym jonizatorom możesz uzyskać taką wodę w dowolnym momencie we własnym domu. Ale czy każda woda nadaje się do jonizowania?

Jonizowaniu możemy poddawać wyłącznie taką wodę, która wyjściowo jest bogata w minerały, nie można więc poddać jonizacji wody destylowanej czy osmotycznej – wyjaśnia ekspert z Global Water. Wysoki stopień mineralizacji jest więc podstawowym kryterium skutecznego jonizowania.

Związki mineralne w wodze do jonizowania

Choć z jednej strony obecność minerałów w wodzie jest niezbędna do przeprowadzenia procesu jonizacji, niektóre pierwiastki i związki, takie jak magnez i węglan wapnia, są jednocześnie czynnikiem szkodliwym dla urządzeń jonizujących. To właśnie one odkładają się w postaci białawego osadu wewnątrz czajnika czy na grzałce pralki, powodując niszczenie tych elementów.

Tak samo mogą działać na jonizator. Osad z kamienia na jonizatorze utrudnia jego bieżącą pracę, ale też sprzyja powstawaniu poważniejszych uszkodzeń. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie wody przed jonizowaniem lub pogodzenie się z koniecznością regularnego oczyszczania urządzenia z osadów mineralnych.

Przygotowanie wody do jonizowania

Wodę odpowiednią do jonizowania i bezpieczną dla urządzeń możemy uzyskać na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest zamontowanie inteligentnego systemu nanofiltracji pod zlewem kuchennym. Taki filtr przygotowuje wodę w jednym ujęciu bezpośrednio przed jonizowaniem.

Drugą metodą przygotowania idealnej wody do jonizowania jest montaż urządzenia zmiękczającego wodę na głównym ujęciu wody w budynku. Korzystając z takiego rozwiązania zyskujemy miękką i bezpieczną dla urządzeń wodę w całym domu. W ten sposób chronimy nie tylko jonizator, ale podnosimy jakość wody używkowej w ogóle, co oznacza m.in. lepszy komfort kąpieli i poprawę kondycji skóry i włosów.