Baza do makijażu twarzy

porady dla kobiet

Każdego ranka niemal wszystkie kobiety narzekają na widoczne na ich twarzy niedoskonałości – wypryski, ciemne pola pod oczami, przebarwienia, pękające naczynka, otwarte pory… Żeby zamaskować widoczne oznaki zmęczenia, czy problemów dermatologicznych stosujemy różnego rodzaju maseczki, kremy, pudry mineralne i korektory, które mają sprawić, że ubytki będą niewidoczne. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że źle dobrane kosmetyki pogarszają kondycję naszej skóry, doprowadzając w ten sposób do podkreślania i nasilania się cech, które chcemy zakryć. Z tego względu, nawet jeśli Twoje kosmetyki doskonale pokrywają twarz, zwróć uwagę czy są dla niej bezpieczne, aby nie wpaść w błędne koło.

Podkład lub puder

 

Bazę każdego makijażu powinien stanowić – w zależności od rodzaju cery – podkład lub puder. Należy dobrać go odpowiednio do panującej pory roku oraz rodzaju i kolorytu skóry. Nie powinien być zbyt ciemny, sprawi to, że na szyi makijaż odetnie się ciemną linią. Za jasna baza będzie wyglądać śmiesznie na dobrze opalonej buzi. W zimie należy stosować podkłady, które intensywniej kryją – zapewni to ochronę skóry przed mrozem i zimnem, a także dobrze ukryje niedoskonałości, występujące częściej na słabo nawilżonej twarzy. Na lato dobrze jest wybierać lekkie podkłady. Jeśli twoja skóra jest opalona, nie potrzebuje dodatkowego obciążenia. Pod wpływem wysokiej temperatury ciężki, intensywny podkład będzie się rozpływać.

Korektor

 

Dzięki zastosowaniu korektora punktowego łatwo uda ci się ukryć wszelkie niedoskonałości. Przydaje się, kiedy na skórze pojawiają się wypryski czy cienie pod oczami. Rodzaj i kolor korektora trzeba dobrać odpowiednio do problemów występujących na twarzy.

Zielony korektor doskonale tuszuje zaczerwienienia – pękające naczynka i wypryski. Beżowy lepiej sprawdzi się pod oczy – kiedy będziesz chciała ukryć sińce. Jest też bardziej uniwersalny, zamaskuje wypryski i wszelkiego rodzaju plamki. Korektor powinien być jaśniejszy od używanego podkładu, aby nie odznaczać się na skórze. Żółty korektor dobrze zakryje żyłki i niebiesko-fioletowe zmiany czy sińce. Jeśli doznasz poparzenia słonecznego, użyj różowego korektora, doskonale maskuje on przebarwienia powodowane przez słońce.

Odpowiedni makijaż może podkreślić piękno kobiety lub wręcz przeciwnie, niepotrzebnie oszpecić ładną twarz. Dobrze więc dobrać odpowiedni make-up, który sprawi, że poczujemy się pewniej i zminimalizujemy widoczność mankamentów.