5 pomysłów na taniego sylwestra

Niektórzy z nas, a może nawet większość podejmuje decyzje o spędzeniu sylwestra w ostatniej chwili. Jesteśmy ograniczeni czasem albo funduszami po drogich świętach. Dlatego warto zastanowić się jak spędzić tą wyjątkową sylwestrową noc nie nadszarpując domowego budżetu.

  1. Domówka

Bardzo proste i tanie rozwiązanie. Żeby obniżyć koszty posiłków i napojów wyskokowych można zastosować pewne rozwiązanie, czyli składkę! Jeżeli zapraszamy grono najbliższych przyjaciół to z pewnością zrozumieją, że organizacja imprezy nie jest taka tania. Można szczegółowo ustalić listę zakupów i złożyć się odpowiednią kwotą. Dobrym pomysłem będzie również ustalić ze znajomymi, że każdy przyniesie coś do jedzenia. Zawsze domowe potrawy będą tańsze niż te gotowe z supermarketu.

  1. Sylwester pod chmurką

W każdym mieście co roku odbywają się koncerty w noc sylwestrową. Jeżeli nie mamy ochoty spędzać Sylwestra we własnych czterech kątach i nie straszny jest nam chłód, to warto wyjść na rynek, albo inne miejsce, gdzie miasto organizuje zabawę. Ponadto będziemy mogli zobaczyć jedyne w swoim rodzaju pokazy fajerwerków.

  1. W klubie

Dla wielbicieli tańca i głośnej muzyki może wydawać się to drogą imprezą, jednak nie zawsze! Wiele klubów oferuje wstęp za darmo po północy i na dodatek częstuje kieliszkiem szampana. Warto też poszukać darmowych wejściówek, które oferują kluby dla uczestników konkursu. Przecież zawsze z Sylwestra pod chmurką można przejść się do klubu i wytańczyć za cały rok.

  1. Impreza tematyczna

Można ją zorganizować w domu lub pójść do klubu, który oferuje darmowe wejście przebranym osobom. Czasami warto pobawić się w stylistę i znaleźć lub zrobić samodzielnie strój prosto z lat ‘30 lub ‘60. A może impreza w stylu latino dla podkręcenia klimatu? Możliwości jest bardzo dużo!

  1. Sylwester w kinie

Nie każdy lubi głośne imprezy, tłum ludzi i morze szampana. Dlatego kolejna propozycja dotyczy spędzenia sylwestra na seansach filmowych. Wiele kin oferuje maratony filmowe, warto poszukać swoich ulubionych filmów, czy akurat nie przewiduje ich kino w swoim repertuarze.