3 sposoby na szybką regenerację skóry po zimie

3 sposoby na szybką regenerację skóry po zimie

Napięta, sucha, szara i podrażniona skóra, pozbawiona jędrności, wyglądająca o kilka lat starzej – znasz to z własnego doświadczenia? Tak! Winowajcą jest między innymi zima, czas, w którym nasza skóra nie ma powodów do radości.

Dlaczego? Nie sprzyja nam dieta, dużo bardziej uboga w witaminy niż latem, brak słońca, wiatr, mróz, zmiany temperatur. Do tego dochodzi ogrzewanie i klimatyzacja, które wyjątkowo źle wpływają na skórę powodując, że robi się jeszcze bardziej sucha. Tymczasem już za sprawą kilku działań możemy w szybki i skuteczny sposób poprawić jej kondycję i trwale ją zregenerować.

 

Zacznij od peelingu

To zdecydowanie pierwszy i bardzo ważny krok. Warto, aby takie oczyszczanie weszło ci w nawyk. Peeling powinniśmy robić co kilka dni. Dzięki temu pozbawimy skórę zrogowaciałego naskórka i jednocześnie pozwolimy na szybką odbudowę, widocznie poprawiając jej strukturę. Efekt będzie zauważalny nie tylko gołym okiem, ale także poczujesz go w dotyku.  

 

Podaruj sobie odrobinę luksusu

Oczyszczona skóra aż się prosi o zastosowanie drogocennych w działaniu, skoncentrowanych kosmetyków. Takim właśnie preparatem jest maseczka kolagenowa ze złotem lub maseczka algowa ze złotem koloidalnym. Wystarczy na oczyszczoną skórę nałożyć maskę i odpocząć przez kilkanaście minut z dobrą książką na kanapie. Czy nie jesteśmy warte tej chwili wytchnienia? Kolagen i algi ujędrnią i uelastycznią skórę, a złoto spowolni jego utratę. To prawdziwa bomba witaminowa! Nie zapomnij czynności powtórzyć za kilka dni. Tutaj znajdziesz kosmetyki z kolagenem naturalnym: https://praelskincare.com/sklep/gold-volume-booster

 

Cudowne serum

A nad ranem zaserwujmy naszej skórze serum ze śluzu ślimaka, które słusznie zyskuje coraz większą popularność. Nie bez kozery mówi się o nim, ze jest mistrzem wśród kosmetyków pielęgnujących do twarzy. Jego wręcz spektakularne właściwości były już zauważone przez starożytnych Greków. Ślimak poruszający się po szorstkim podłożu, bez śluzu, który wytwarza, uszkadzałby swój organizm, dlatego produkuje substancje natychmiastowo regenerujące komórki. W taki sam sposób działa w kontakcie ze skórą człowieka! Śluz ten ma właściwości m.in. regenerujące, przeciwzmarszczkowe, przeciwzapalne i łagodzące. Serum dobrze jest nałożyć rano, pod krem, z którego korzystamy na co dzień. Pamiętaj, żeby sprawdzać i porównywać dokładnie skład kosmetyków i referencje producenta. Na rynku dostaniesz wiele preparatów z tym składnikiem. Czasem warto zainwestować w dobry kosmetyk, by mieć pewność jakości.